اکسپرس اینتری

برنامه ورود سریع  –   Express Entry

جدید ترین برنامه اخذ اقامت کانادا در سال 2015 با نام “ورود سریع” “Express Entry” از 1ژانویه 2015    برابر  11 دی ماه 1393 آغاز  شده است و در سال 2020 نیز ادامه دارددر این برنامه تغییرات کلی در روش جذب مهاجر به کانادا صورت گرفته تا نیاز های بازار کار و تامین مشاغل مورد نظر خود را در راستای بهبود شرایط اقتصادی کانادا تامین کند. در فایل زیر مطالب مهمی در مورد شرایط نیروی متخصص کانادا درج شده است که برای شما که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق روش نیروی متخصص فدرال را دارید، مفید خواهد بود.

برنامه ورود سریع 2020 Express Entry به صورت زیر خواهد بود:

این برنامه دارای کلیات زیر می باشد؛

–          به بازار کار کانادا و جذب بهترین افراد برای رشد اقتصاد کانادا کمک می کند.
–          برنامه مهاجرت کانادا را به روش کاملا نوین الکترونیکی تبدیل می کند.
–          متقاضیان اخذ اقامت کانادا طی سیستم “ورود سریع” از یکی از روشهای زیر انتخاب خواهند شد:

  • برنامه نیروی متخصص فدرال The Federal Skilled Worker Program

  • برنامه نیروی فنی و حرفه ای کانادا The Federal Skilled Trades Program

  • برنامه تجربه کانادایی The Canadian Experience Class Program

–          به استانهای کانادا اجازه می دهد که نیروی مورد نیاز خود را براساس بازار کار آن منطقه جذب کنند.
–          کارفرماها نقش کلیدی در جذب نیروی مورد نیاز خود را خواهند داشت. کارفرما به بانک اطلاعات مشاغل کانادا دسترسی خواهند داشت.
–          سریعترین روش جذب مهاجر برای ورود به کانادا صورت خواهد گرفت.

تعداد و شرایط پذیرش اکسپرس اینتری

انتظار می‌رود که اکسپرس اینتری در سال‌های آینده بیشتر تقویت شود. وزیر مهاجرت کانادا طرح جدیدی را برای این برنامه دارد که در سال 2020، پیش بینی می‌شود کانادا حدود 340000 مهاجر را پذیرش کند، و انتظار می‌رود در سال 2021 این تعداد به 350000 نفر برسد. شکی نیست که حداقل یک سوم از این افراد از طریق سیستم ورود سریع پذیرش خواهند شد. کانادا از زمان راه اندازی سیستم ورود سریع از 1.5 میلیون نفربا نیروی متخصص از طریق این سیستم استقبال کرد!

مهاجران وارد شده به کانادا از طریق اکسپرس اینتری کدام استان را برای سکونت انتخاب کرده اند؟

کانادا حدود یک میلیون مهاجر و دارندگان مجوز تحصیل و کار را درسال 2019 پذیرفت، حدود 341000مهاجر برای اقامت دائم وارد کانادا شدند.بیش از 400000مجوز تحصیل و 400000مجوزکار صادر شده است.این فرآیند یادآوری کرده که بیشتر مهاجران برای اقامت دام وارد کانادا نشدند بلکه به صورت موقت می آیند. با وجود برنامه پذیرش مهاجر 2021-2023،کمبود پذیرش اقامت دائم را جبران خواهد کرد.

کدام کشورها بیشترین قبولی را در برنامه Express Entry طی ماه های اول 2020 داشته‌اند؟

 

 

 

برنامه “ورود سریع” “Express Entry” دارای دو مرحله است:

ابتدا باید شرایط شما بررسی شود تا ببینید چند امتیاز کسب می کنید، سپس بین دیگر متقاضیان توسط دولت کانادا رتبه دریافت می کنید.

 

مرحله 1، ایجاد پروفایل Express Entry  :

متقاضیان مهاجرت به کانادا تقاضای اخذ اقامت دائم خود را با ایجاد  پروفایل ایجاد می نمایند. درج اطلاعات فردی شامل: مهارت ها، تجربه کاری، زبان انگلیسی/فرانسه، تحصیلات، اطلاعات شخصی و … ضروری است. داشتن CLB7 در ابتدا شما را واجد شرایط می نماید ام برای قبولی باید CLB9 برابر همه اسکیل ها هفت و لیسنینگ هشت بگیرید. برای محاسبه نمره آیلتس خود طبق CLB کلیک کنید . این بخش بسیار مهم است و نیازمند تجربه، دانش کافی از بازار کار کانادا،  اطلاع از قوانین مهاجرت می باشد و درصد بسزایی در قبولی یا ریجکت شدن پرونده متقاضی دارد. کاندیدهایی که دارای شرایط قبلی ذکر شده در نیروی متخصص فدرال بوده اند و پروفایل آنها تایید شده است، در استخری از تقاضاهای در حال بررسی ورود پیدا می کنند. اگر کاندیدایی دارای پیشنهاد شغلی نباشد، باید در بانک اطلاعات مشاغل کانادا ثبت نام کند تا با یک کارفرمای کانادایی ارتباط پیدا کند. سازمان مهاجرتی اورانوس شرایط لازم را برای این کار فراهم نموده است. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی است. اگر دارای مدرک زبان نیستید سریعا برای ثبت نام آیلتس اقدام کنید و اگر نمره آیلتس شما نیاز به تقویت دارد از دانش اساتید زبان استفاده کنید.
نکته مهم این است که اطلاعات شما باید کاملا صحیح باشد، زیرا که اطلاعات غیر واقعی مانع از ورود به استخر کاندیداها تا سالیان متمادی خواهد بود. همچنین تکمیل ناقص یا متناقض با مدارک خواسته شده اداره مهاجرت که بولتن آن برای ویزا آفیس ها کانادا ارسال شده است، باعث ریجکت شدن پرونده متقاضی خواهد شد
در برنامه اکسپرس اینتری افراد براساس سیستم امتیاز بندی از 1 تا 1200 امتیاز کسب می کنند که در حال حاضر قبولی برابر 440الی470امتیاز می باشد.

مرحله 2 ، ارسال دعوتنامه برای اخذ اقامت کانادا  :

دولت فدرال کانادا، دولت های استانی و همچنین کارفرماها، می توانند از استخر کاندیداها افراد مورد نظر خود را انتخاب کنند. متقاضیان دارای بهترین مهارت ها در بین دیگر افراد و کسانیکه دارای پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی یا دولت استانی هستند برای ارسال پرونده مهاجرت به کانادا دعوت خواهند شد. پروفایل تکمیل شده در مرحله قبلی تاثیر مثبتی در انتخاب شما دارد.
اگر کاندیدایی انتخاب گردید، از طرف دولت کانادا دعوتنامه دریافت خواهد کرد، سپس 60 روز مهلت خواهد داشت تا برای اخذ اقامت دائم کانادا پرونده آنلاین ثبت کند.
اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در کمتر از 6 ماه بعد از ثبت تقاضای آنلاین پرونده را بررسی می کند. کاندیداها باید اطمینان داشته باشند که تمام فرم ها و مدارک را در این مدت ارسال کنند. سپس کاندیدا و خانواده او (همسر و فرزندان) مجوز ورود به خاک کانادا را دریافت می کنند. ارسال مدارک و فرم ها مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم کانادا باید طبق فرمت قابل قبول باشد. اکیدا توصیه می شود با آزمون و خطا اقدام نکنید.

 

 

کسانیکه بعد از 12 ماه از ورود به استخر تقاضا ها هیچ گونه دعوتنامه ای را دریافت نکردند می توانند با بهبود شرایط خود و استفاده از تجربه وکلا مجددا پرونده خود را جهت ورود به استخر تقاضا ها ارسال کنند. البته توجه داشته باشند که باید واجد شرایط یکی از برنامه های اقامتی کنونی باشند.

    به مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید!