کارآفرینی استانی

افراد با پتانسیل مالی متوسط و داشتن تجربه کارآفرینی (مانند افرادای که دارای بیزنس شخصی می باشند) ممکن است واجد شرایط درخواست در یکی  از برنامه های کارآفرینان استانی باشند.

هر استان برنامه های کارآفرینی خود را مدیریت می کند و به طور کلی یک روند چند مرحله ای را برای اقامت دائم دنبال می کند. داوطلبان منتخب، یک برنامه کامل از طرح و برنامه خود را به مقامات استانی ارائه می دهند تا توسط مقامات مهاجرت استان ارزیابی شود. در صورت تأیید، داوطلبان معمولاً موافقت نامه عملکرد را امضا می کنند و متقاضی با اجازه کار (ویزای کار) به استان وارد می شوند و شروع به راه اندازی بیزنس خود می نماید . اگر الزامات توافقنامه عملکرد در پایان یک دوره تعیین شده برآورده شود ، کارآفرینان نامه ی قبولی استانی را دریافت می کنند. براساس این نامه، آنها می توانند درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارسال نمایند.

اگر علاقمند به مهاجرت از روش کارآفرینی کانادا می باشید، می توانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما جهت اقدامات بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

 

شرایط کلی کارآفرینی برخی از استان های کانادا :

 آلبرتا

برنامه کشاورزان خود اشتغال آلبرتا (Alberta Self-Employed Farmer Stream)

برنامه استانی آلبرتا AINP برنامه ای ایست با هدف کمک به کشاورزی و جنگلداری استان آلبرتا .

این برنامه به افرادی که دارای تجربه کافی در زمینه کشاورزی هستند و سرمایه ی کافی برای خرید و گسترش مزرعه در آلبرتا را دارند، این امکان را فراهم می کند که برای اخذ اقامت دائم کانادا اپلای نمایند. این متقاضیان باید صاحبان و گردانندگان مزرعه باشند و برنامه آنها باید بر مبنای سکونت در آلبرتا باشد.

این برنامه نیازی به سپرده قابل باز پرداخت (ودیعه ) ندارد و متقاضای پس از اخذ  گواهی از استان می تواند تقاضای خود را جهت دریافت اقامت دایم کانادا به اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید.

شرایط مورد نیاز:

  • تجربه مدیریت مزرعه
  • داشتن دارایی خالص 500،000 دلار کانادا و یا اثبات امکان تأمین آن از سایر منابع
  • حداقل سرمایه گذاری 500،000 دلار کانادا در آلبرتا
  • قصد راه اندازی و یا خرید یک کسب و کار کشاورزی در آلبرتا و زندگی در این استان

اگر علاقمند به مهاجرت از روش کارآفرینی استان آلبرتا می باشید، می توانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما جهت اقدامات بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

 

 انتاریو

برنامه کارآفرینی استانی انتاریو  (OINP Entrepreneur Stream)

طرح کار آفرینی برنامه ی استانی انتاریو (OINP Entrepreneur Stream)، برای جذب افرادی که به دنبال پیاده سازی یک طرح تجاری جدید یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود در انتاریو هستند، طراحی شده است

متقاضیان موفق بر اساس توافقنامه ی عملکرد برای تاسیس یک کسب و کار در انتاریو، موفق به اخذ ویزای کار موقت خواهند شد. اگر توافقنامه ی سرمایه گذاری و ایجاد شغل در توافقنامه ی عملکرد ذکر شود و ضمیمه ی آن باشد، کارآفرینان فرصت دارند تا از طریق OINP، برای اخذ وضعیت اقامت دائم کانادا اپلای نمایند. طرح کارآفرینی OINP بر اساس سیستم ابراز علاقمندی EOI عمل می کند که در آن شرکت کنندگان واجد شرایط قبل از ارائه یک درخواست کامل باید حتما دعوت به اپلای شوند.

حداقل شرایط لازم برای متقاضیان

متقاضیان برای ابراز علاقه مندی (EOI) خود باید:

 • حداقل 2 سال  سابقه ی کار به عنوان مالک یا مدیر ارشد را طی 5 سال گذشته
 • برای کسب و کارهای واقع در منطقه ی تورنتوی بزرگ (GTA)، حداقل دارایی خالص مورد نیاز، 800,000 دلار و حداقل سرمایه گذاری شخصی مورد نیاز، 600,000 دلار می باشد.
 • برای کسب و کارهای خارج از GTA، حداقل دارایی خالص مورد نیاز، 400,000 دلار  و حداقل سرمایه گذاری شخصی مورد نیاز، 200,000 دلار می باشد.
 • برای کسب و کارهای حوزه ی ارتباطات دیجیتال/ ICT (صرف نظر از موقعیت مکانی کسب و کار)، حداقل دارایی خالص مورد نیاز، 400,000 دلار  و  حداقل سرمایه گذاری شخصی مورد نیاز، 200,000 دلار می باشد.
 • مالکیت حداقل 33.3% (یک سوم) سهام کسب و کار را داشته باشند.
 • ایجاد اشتغال تمام وقت حداقل برای 2 نفر از شهروندان و ساکنان دائم کانادا در منطقه تورنتوی بزرگ و یا حداقل یک شغل دائم در خارج از منطقه تورنتوی بزرگ.
 • در صورت خرید یک بیزنس آماده، متقاضی باید دو شغل دائم تمام وقت به اضافه ی کارکنان فعلی را ایجاد نماید.
 • در صورت خرید یک بیزنس موجود، طی 12 ماه قبل از ارائه ی EOI، حداقل یک سفر اکتشافی  به انتاریو داشته باشند.
 • متقاضیان باید حداقل دارای مهارت زبان سطح CLB 4 یا معادل آن باشند( در زمان اقدام برای اخذ اقامت دایم)

اظهارنامه ی علاقمندی (EOI):

EOI یک  اظهار تمایل داوطلب برای شرکت در طرح کارآفرینی OINP است. اگر متقاضی بر مبنای EOI اریه شده خود ، دعوت نامه ی اپلای را دریافت کند ، وی می تواند درخواست کامل خود برای طرح کارآفرینی را ارائه نماید. سیستم EOI بر اساس امتیازدهی  خوداظهاری عمل می کند. عوامل مختلفی در محاسبه این امتیاز دخیل می باشند، مانند: سن، تحصیلات، سابقه مدیریت،دانش زبان، بیزنس پلن و … .  کل امتیازات تعیین می کند که آیا متقاضی دعوت نامه ی اپلای تحت طرح کارآفرینی OINP را دریافت خواهد کرد یا خیر. متقاضی باید برای همه ادعاهایی که در سیستم EOI ثبت می کند مدرک ارائه دهد در غیر این صورت ممکن است از طرف استان پذیرفته نشود.

در صورتی که امتیاز متقاضیان بالا باشد و از سوی دولت استانی دعوت نامه دریافت کنند، حداکثر 90 روز فرصت خواهند داشت که مدارک خود را به طور کامل و به صورت آنلاین سابمیت نمایند.

در صورتی که درخواست متقاضی از سوی OINP کامل تلقی شود، متقاضی اصلی (و شریک تجاری، در صورت وجود) باید برای مصاحبه ی حضوری در دفتر انتاریو حضور داشته باشند. این مصاحبه برای درک بهتر طرح کسب و کار ارائه شده و سطح تجربه ی گذشته صورت می پذیرد. متقاضی (شریک تجاری، در صورت وجود) مسئول تمام هماهنگی های حمل و نقل و هزینه های متحمل شده در رابطه با مصاحبه می باشد.

اگر درخواست تایید شود، متقاضی (شریک تجاری، در صورت وجود) باید یک توافقنامه ی عملکرد را با استان انتاریو امضا نماید. این توافقنامه، تعهداتی که متقاضی برای اخذ وضعیت اقامت دائم باید برآورده کند را در بر می گیرد.

 

تاسیس کسب و کار

بعد از امضای توافقنامه ی عملکرد و بعد از دریافت اجازه کار و ورود به انتاریو، متقاضی باید ظرف مدت زمان 20 ماه  طرح کسب و کار را پیاده کرده و تمامی تعهدات ذکر شده در توافقنامه عملکرد را برآورده نمایند. متقاضیان موفق 18 تا 20 ماه پس از ورود به انتاریو با مجوز کار موقت معتبر، مسئول هستند تا گزارش نهایی را به OINP ارائه نمایند. گزارش نهایی باید اثبات نماید که فرد منتخب تمامی اهداف ذکر شده در توافقنامه ی عملکرد را برآورده نموده است.

مشاغل دائمی تمام وقت مورد نیاز که توسط کسب و کار جدید ایجاد شده اند، باید  حداقل به مدت 10 ماه تا زمانی که گزارش نهایی به OINP تحویل داده شود، پر باقی بمانند.

منتخبین موفق باید ظرف 6 ماه پس از انتخاب شدن توسط OINP برای اخذ وضعیت اقامت دائم به IRCC درخواست دهند.

 

اگر علاقمند به مهاجرت از روش کارآفرینی استان آنتاریو می باشید، می توانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما جهت اقدامات بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

 

  ساسکچوان

برنامه ی کارآفرینی ساسکچوان ( SINP- Entrepreneur)

برنامه ی کارآفرینی ساسکچوان از زیرمجموعه ی برنامه های استانی ساسکچوان (SINP) است که به متقاضیان این امکان را می دهد که کسب و کار خود را راه اندازی کنند و یا با یکی از بیزنس های موجود در استان، شراکت کنند و در مدیریت آن مشارکت فعالانه داشته باشند. داوطلبان منتخب، یک برنامه کامل از طرح و برنامه خود را به مقامات استانی ارائه می دهند تا توسط مقامات مهاجرت استان ارزیابی شود. در صورت تأیید، داوطلبان معمولاً موافقت نامه عملکرد را امضا می کنند و متقاضی با  اجازه کار (ویزای کار) به استان وارد می شوند و شروع به راه اندازی بیزنس خود می نماید . اگر الزامات توافقنامه عملکرد در پایان یک دوره تعیین شده برآورده شود ، کارآفرینان نامه ی  قبولی استانی را دریافت می کنند. براساس این نامه، آنها می توانند درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارسال نمایند.

حداقل شرایط لازم برای متقاضی:

 • داشتن حداقل دارایی خالص معادل 500 هزار دلار
 • حداقل 3 سال سابقه ی کارآفرینی ظرف 10 سال گذشته
 • حداقل سرمایه گذاری سهامی معادل با 300 هزار دلار در رجاینا یا ساسکچوان یا حداقل 200 هزار دلار سرمایه گذاری در سایر مناطق ساسکچوان.
 • مالکیت حداقل یک سوم (33.33%) از سهام کسب و کار در ساسکچوان را داشته باشد مگر اینکه کل سرمایه گذاری 1,000,000 دلار یا بالاتر باشد.
 • در صورت راه اندازی بیزنس جدید در ساسکاتون یا رجاینا، حداقل 2 شغل برای شهروندان کانادا یا ساکنان دائم ساسکاچوان ایجاد و یا حفظ کند.
 • خود متقاضی و خانواده ی  ساکن ساسکچوان باشند.
 • یک بازدید اکتشافی از استان ساسکچوان

اگر علاقمند به مهاجرت از روش کارآفرینی استان ساسکاچوان می باشید، می توانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما جهت اقدامات بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

 

 کبک

طرح کارآفرینی کبک برای صاحبان و مدیران واجد شرایط کسب و کار، فرصت اخذ ویزای اقامت دائم کانادا را فراهم می کند و آنها را قادر می سازد تا بتوانند به طور موثر، بیزنسی در حوزه ی کشاورزی، تجاری یا صنعتی در کبک ایجاد یا راه اندازی نمایند.

شرایط مورد نیاز:

 • متقاضی قصد داشته باشد در استان کبک زندگی کند
 • مالکیت حداقل 300 هزار دلار دارایی خالص
 • داشتن حداقل 2 سال سابقه ی مدیریتی تمام وقت طی 5 سال قبل از ارائه درخواست
 • مالکیت حداقل 25 درصد سهم از سرمایه ی بیزنس با حداقل ارزش 100 هزار دلار را در اختیار داشته باشند.
 • ایجاد اشتغال حداقل برای 1 نفر

اگر علاقمند به مهاجرت از روش کارآفرینی استان نیوبرانزویک می باشید، می توانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما جهت اقدامات بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

 

  بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا (BC PNP Entrepreneur Immigration)

بریتیش کلمبیا با داشتن موقعیتی استراتژیک، یکی از فعال ترین استان های کانادا برای راه اندازی بیزنس است. این استان فرصت های خاص و مناسبی برای متقاضیان کارآفرینی در این استان ارائه می کند. برنامه کارآفرینی، یکی از برنامه های استانی بریتیش کلمبیا است که سیستم ثبت نام منحصر به فردی دارد. داوطلبان منتخب، یک برنامه کامل از طرح و برنامه خود را به مقامات استانی ارائه می دهند تا توسط مقامات مهاجرت استان ارزیابی شود. در صورت تأیید، داوطلبان معمولاً موافقت نامه عملکرد را امضا می کنند و متقاضی با  اجازه کار (ویزای کار) به استان وارد می شوند و شروع به راه اندازی بیزنس خود می نماید . اگر الزامات توافقنامه عملکرد در پایان یک دوره تعیین شده برآورده شود ، کارآفرینان نامه ی  قبولی استانی را دریافت می کنند. براساس این نامه، آنها می توانند درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارسال نمایند.

این برنامه راهی است برای اخذ اقامت دائم کانادا مخصوص کسانی که توانایی استقرار در بریتیش کلمبیا، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار مفید برای اقتصاد این استان را دارند.

 نیوبرانزویک

مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق کارآفرینی (New Brunswick Entrepreneurial Stream)

این گروه از برنامه های استانی نیوبرانزویک (New Brunswick Entrepreneurial Stream)، مختص به کارآفرینان خارجی است که علاقمند به مالکیت و مدیریت فعالانه ی کسب وکاری هستند که اقتصاد نیوبرانزویک کمک خواهد کرد. این طرح از طریق سیستم اظهار علاقمندی (EOI) عمل می کند.

مرحله ی اول این فرآیند، ارائه ی یک EOI به دپارتمان آموزش و پرورش و نیروی کار بخش نیوبرانزویک است. بعد از بازبینی درخواست و ارزیابی مبتنی بر اساس شرایط مورد نیاز، بر اساس فاکتورهای مختلف به متقاضی یک امتیاز تخصیص داده می شود. داوطلبینی که بالاترین امتیاز را دریافت می کنند دعوت به ارائه ی یک درخواست به اداره ی مهاجرت نیوبرانزویک می شوند.

 

حداقل شرایط لازم

متقاضیان برای اینکه واجد شرایط باشند، باید:

 • بین 22 تا 55 سال داشته باشند.
 • دارای حداقل یک آموزش دوساله ی بعد از متوسطه باشند.
 • حداقل سطح مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی، CLB 5 باشد.
 • نشان دهند که قصد زندگی و راه اندزای کسب و کاری در نیوبرانزویک را دارند.
 • باید نقش مدیریت روزانه ی کسب و کار را به عهده داشته باشد.
 • دارایی خالصی معادل با 600 هزار دلار داشته باشد که 300 هزار دلار آن باید بی تاثیر از بدهی یا سایر تعهدات باشد.
 • در 3 سال از 5 سال اخیر، سابقه ی مدیریت و مالکیت کسب و کار (حداقل 33.3%) را داشته باشد.
 • در حداقل 5 سال از 7 سال اخیر، سابقه ی کار در سمت مدیریت ارشد را داشته باشد.
 • قصد داشته باشد در حین مالکیت و مدیریت یک کسب وکار محلی، به طور دائم در نیوبرانزویک زندگی کند.
 • در معیارهای امتیازدهی منحصر به فرد نیوبرانزویک حداقل 65 امتیاز کسب نماید.
 • سفر اکتشافی

فاکتورهای انتخاب

 • سن
 • مهارت زبان
 • تحصیلات
 • دارایی ها
 • سابقه مدیریت
 • طرح تجاری
 • سازگاری

سرمایه گذاری 

حداقل سرمایه گذاری مورد قبول  مبلغ 250 هزار دلار کانادا می باشد. سرمایه گذاری های واجد شرایط مس تواند شامل :

 • خرید زمین یا ساختمان برای اهداف تجاری
 • انتقال هزینه برای دستگاه ها، تجهیزات و کالاهای مورد نیاز فعالیت های کسب و کار
 • خرید تجهیزات ساخت و تولید
 • خرید تجهیزات دفتر، کامپیوتر ها و تجهیزات مشابه
 • مخارج بازاریابی و تبلیغات
 • مخارج سرویس های تخصصی در رابطه با تاسیس کسب و کار
 • خرید سرمایه های اولیه
 • مالکیت معنوی و …

مواردی که متقاضیان نمی توانند جهت این برنامه اقدام نمایند

 • برای یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی کانادا درخواست داده باشند.
 • در زمان دریافت درخواست توسط دفتر NBPNP، در کشور سکونت خود، اقامت قانونی نداشته باشند (مستندات اقامت قانونی مورد نیاز است).
 • ادعاهای بشردوستانه و دلسوزانه ی حل نشده ای در کانادا داشته باشند.
 • ادعای پناهندگی حل نشده ای در کانادا داشته باشند.
 • پناهندگانی باشند که در ادعای خود شکست خورده اند و در کانادا زندگی می کنند.
 • دستور اخراج آنها از کشور صادر شده باشد.
 • ممنوع الورود به کانادا باشند.
 • در حال گذراندن یک دوره ی آموزش عالی تمام وقت باشند.
 • به صورت پرستار خانگی در کشور باشند یا
 • کارگران فصلی باشند.

سفر اکتشافی

متقاضیان قبل از ارائه ی درخواست خود، به منظور آشنایی بهتر با محیط کسب و کار استان، باید یک سفر تجاری به نیوبرانزویک داشته باشند. این سفر باید حداقل 5 روز کاری به طور انجامد و روزهای سفر، روزهای مصاحبه و تعطیلات قانونی را در بر نمی گیرد. در طول سفر، متقاضیان باید تحقیقات گسترده ای انجام دهند. بهتر است داوطلبین با افراد مختلف کسب و کار مقامات رسمی نیوبرانزویک ملاقات هایی را در خصوص کمک به تحقیقاتشان داشته باشند. بعد از سفر تجاری، متقاضیان باید در مصاحبه ای با یکی از مقامات رسمی NBPNP حضور یافته و درباره ی یافته های سفر خود از جمله موضوعاتی همانند شناسایی فرصت های تجاری، شرایط نیروی کار، رقابت، تامین کنندگان، روند بازار، مالیات ها و امور مالی گفتگو نمایند. سفر تجاری به نیوبرانزویک و مصاحبه با یکی از مقامات NBPNP باید ظرف یک سال از تاریخی اعلام مصاحبه صورت پذیرد. پس از قبولی در مصاحبه شخص می تواند برای راه اندازی ، شراکت (حداقل 33 درصد سهام) و یا خرید یک بیزنس اقدام کند.

اگر علاقمند به مهاجرت از روش کارآفرینی استان نیوبرانزویک می باشید، می توانید جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما جهت اقدامات بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

  به مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید!